BestMusic.ro » Iris » Zilele Severinului 2010 - program concerte

Zilele Severinului 2010 - program concerte

Zilele Severinului 2010 -  program concerte

La Zilele Severinului 2010 vor canta Stefan Banica Jr, trupele Holograf si Iris, dar si o serie de interpreti de muzica populara din zona Olteniei, precum Petrica Mitu Stoian, Niculina Stoican si Constantin Enceanu.

Concertele vor avea loc pe doua scene: cele de muzica folclorica pe Scena Padurea Crihala, iar celelalte pe Scena Platou Teatru.

Program concerte Zilele Severinului 2010 – 23 aprilie:

Scena Padurea Crihala

Orele 18.00 – 19.30:
Ansamblul "Junii Sibiului”
Mariana Anghel
Gabriela Tuta
Marina Baca
Robert Tarnaveanu
Viorica Telcean
Nelu Albu

Orele 19.30 – 21.00:
Ansamblul "Doina Gorjului”
Petrica Matu Stoian
Niculina Stoican
Maria Loga
Victorita Lacatusu
Ion Ghitulescu
Ileana Laceanu
Claudia Torop
Natalia Gorjanu
Georgiana Birsac
Mirela Constantin Lataretu
Olguta Berbec

Dupa ora 21.00:
Luciana Vaduva Sfetcu
Alina Moti Draghia
Ionela Badalan
Valeriu Sfetcu
Nina Predescu
Irina Zoican
Liliana Bunceanu
Sanda Argint
Ionut Tudorescu
Marioara Trita Craiete
Vasile Ciobanu
Victor Pirvanescu
Cristina Olteanu
Ion Raicu
Elena Mimis Tranca
Lizica Dragoi
Ion Dragan
Elisabeta Vasile
Rodica Ivascu
Cristi Banateanu
Ghita Brancu

Scena Platou Teatru:

Ora 20.00: Concert Prima Linie
Ora 21.00: Concert Holograf

Program concerte Zilele Severinului 2010 – 24 aprilie:

Scena Padurea Crihala:

Orele 17.00 – 19.00:
Constantin Enceanu
Marius Magureanu
Constantin Magureanu
Lavinia Birsoghe
Manuela Motocu
Liliana Popa
Marcu Nicolici
Filuta Bogdan
Cristina Turcu Preda
Gheorghe Rosoga

Orele 19.00 – 21.00:
Mariana Deac
Ovidiu Homorodean
Dinu Iancu Salajanu

Ora 21.00: Taraful Traian Ilea & Valeria Codorean

Ora 22.00: Ansamblul "Dragoliub Firulovic” – Serbia

Scena platou Teatru

Ora 15.30: Concert de muzica celtica, Formatia GRAPHIC, Arad
Ora 18.00: Concert extraordinar - Filarmonica din Craiova
Ora 21.30: Concert Iris

Program concerte Zilele Severinului 2010 – 25 aprilie:

Scena Padurea Crihala

Ora 17.30:
Andreea Voica
Sorin Dumbrava
Ionita Enea
Fratii Flore si Lita Baniciu
Cristi Balteanu

Ora 19.00:
Ansamblul Artistic Jidvei
Junii de la Jidvei

Ora 21.00: Concert extraodinar de muzica populara: Aurel Tamas si "Doruri Transilvane ".

Scena platou Teatru:

Ora 20.00:
Concert Dan Zorila
Ora 20.30: Concert: Dora
Ora 21.00: Concert extraordinar: Stefan Banica Jr.

Zilele Severinului 2010 – vezi programul complet!




Publicat pe 21 Aprilie 2010 , de Alina Alexandrescu

Adauga un comentariu